Czyszczenie podłóg i powierzchni, płytki ceramiczne.

Jak czyścić płytki podłogowe
Stare płytki podłogowe nie muszą być trudne do czyszczenia! Utrzymanie pięknych wzorów na płytkach podłogowych to nic trudnego.

Płytki podłogowe ukryte pod starym dywanem lub po prostu nie zadbane mogą ulec zniszczeniu i zaplamieniu. Czyszczenie płytek podłogowych osadzonych w pięknym starym budynku może wydawać się onieśmielające: stare ceramiczne płytki podłogowe mogą być nieco delikatne. Wiktoriańskie płytki podłogowe nie muszą być jednak zbyt skomplikowane.

Aby ułatwić pracę nad tym zadaniem.
Zachowaj środki ostrożności przy czyszczeniu płytek ceramicznych
Nigdy nie zaczynaj żadnego aspektu procesu czyszczenia na środku pokoju. Najlepiej zacząć od małego obszaru w rogu. W ten sposób, jeśli zostaną uszkodzone płytki, proces można zatrzymać bez powodowania żadnych niepożądanych uszkodzeń.
Niezależnie od zastosowanej metody czyszczenia lepiej jest nie używać zbyt dużej ilości wody na powierzchni płytek.
Podczas czyszczenia używaj rękawic ochronnych, aby uniknąć kontaktu chemikaliów ze skórą.

Zawsze czytaj etykietę na każdym produkcie do czyszczenia i najpierw przetestuj ją na małym obszarze.
Jak czyścić wiktoriańskie płytki podłogowe, płytki podłogowe i inne stare podłogi ceramiczne

Ten przewodnik dotyczący czyszczenia starych płytek podłogowych sprawia, że ​​proces ten przebiegnie prosto, o ile zachowany zostanie wystarczająco wysoki poziom ostrożności. Jeśli płytki podłogowe są z wieloma pękniętymi sekcjami – możesz podjąć decyzję po skontaktowaniu się z profesjonalistami zajmującymi się czyszczeniem podłóg.

Czyszczenie parowe może być stosowane w większości, ale nie we wszystkich przypadkach – skorzystaj z porady. Może to być bardzo skuteczne, zwłaszcza w sytuacjach, w których płytki są szczególnie zabrudzone.

Jeśli nie masz odkurzacza parowego, to dobrze. Dopóki jesteś cierpliwy i dokładny, czyszczenie płytek podłogowych jest nadal łatwe.
Zacznij od tępego noża, aby delikatnie zeskrobać z powierzchni wszelkie stwardniałe pozostałości, takie jak wysuszona farba. Zawsze kieruj ostrze od siebie. Następnie usuń brud i brud z płytek. Możesz również użyć specjalistycznych skrobaków do szyb.

Zwilż podłogę, uważając, aby nie używać zbyt dużej ilości wody.
Postępuj zgodnie z instrukcjami na środku chemicznym, którego użyjesz do czyszczenia, pracuj indywidualnie na każdej płytce jeśli różnią się od siebie. Zalecany jest miękki plastikowy skrobak, który może pracować na silnym zabrudzeniu bez zarysowania płytki.

Pozostaw oczyszczoną podłogę na dwadzieścia minut, a następnie spłucz podłogę z rozpuszczonym brudem. Następnie możesz użyć ręczników papierowych do wysuszenia płytek lub odkurzacza sucho – mokro.

Po zakończeniu głównego czyszczenia dobrym pomysłem jest ochrona płytek. Jeśli twoje płytki są uszkodzone, możesz pomyśleć o ich ponownym zalaniu. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka dalszych uszkodzeń płytek poprzez ruch. Unikaj zaprawy wapiennej, ponieważ może to z czasem zabarwić stare płytki.


Następnie użyj akrylowego uszczelniacza, aby chronić powierzchnię płytki. Unikaj wosku, który może uwięzić brud i spowodować odbarwienia. Przeczytaj wskazówki na etykiecie i najpierw przetestuj je na małym obszarze.
Jak widać, łatwo jest zachować tę klasyczną, elegancką cechę swojego domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *