Jak usunąć kamień z płytek pod prysznicem

Usuwanie kamienia z płytek pod prysznicem, w łazience czy w innych pomieszczeniach to niełatwe zadanie. Najważniejsze jednak jakiego środka użyć aby szybko i skutecznie usunąć zabrudzenia.

Usuwanie silnych zabrudzeń po rdzy, kamieniu czy innych silnych zabrudzeniach powinny zostać przeprowadzone ze starannością i z uwagą gdyż chemia jaką stosuje się do usuwania tego typu zabrudzeń jest silnie kwaśna i może doprowadzić do podrażnień dróg oddechowych.

Do usuwania rdzy i kamienia z płytek używa się silnych kwasów kwasy te bardzo szybko reagują z zabrudzeniami po czym należy szybko je spłukać dużą ilością wody w celu neutralizacji PH czyszczonej powierzchni.

Nasza firma do czyszczenia wykorzystuje środek Tenzi Derast, który bardzo szybko pozwala na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń z rdzy, cementu czy kamienia. Wszystkie te zabrudzenia zostaną z łatwością usunięte a spłukanie dużą ilością wody zneutralizuje działanie środka.

Procedura czyszczenie kafelek z rdzy i kamienia:

  • zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia
  • wylać koncentrat środka punktowo na niewielką powierzchnię pokryta rdzą celem przeprowadzenia próby
  • po 2-3 minutach spłukać i sprawdzić rezultaty
  • jeśli chemia zadziałała prawidłowo, czynność powtórzyć na całej zabrudzonej powierzchni
  • w innym wypadku wydłużyć proces, gdy środek przebywa na czyszczonej powierzchni

WAŻNE: Po przeprowadzeniu czyszczenia powierzchnie czyszczone spłukać dużą ilością wody w celu neutralizacji kwasowego PH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *