Na czym polega sprzątanie po remoncie? Co wchodzi w jego zakres?

Sprzątanie po remoncie czyli przygotowanie mieszkania do zamieszkania po wszelkiego rodzaju pracach remontowo budowalnych.

Co wchodzi w skład takich prac?

Wszystko zależy od konkretnego zlecenia ale jest kilka elementów, kluczowych z punktu wiedzenia właściciela każdej nieruchomości, które muszą zostać przygotowane zanim każdy będzie w stanie się wprowadzić.

  1. Podłoga. Najwięcej kurzu zawsze zbiera się na powierzchniach płaskich. Podłoga to największa z nich a co za tym idzie najwięcej kurzu, pyłu, gruzu osiada właśnie na tej powierzchni. Co wchodzi w skład usługi? Najczęściej jest to jedno odkurzanie, później kilkakrotne mopowanie i jest wykonywane na samym początku aby nie przenosić kurzu i brudu. Po to aby dać czas na osadzenia się resztek kurzu, które pojawią się w czasie prac czyszczenia ostatnią rzeczą jaką robimy wykonując czyszczenie nieruchomości jest ostatnie, finalne przetracie podłogi.
  2. Ściany. Coraz częściej spotykamy odkryte ściany wykonane z pierwotnej cegły jako elementu ozdobnego pomieszczeń. W takiej sytuacji zajmujemy się odkurzaniem takich powierzchni.
  3. Łazienka. Dokładne wyczyszczenie wszystkiego czyli: podłoga, ściany, lustra, kabina, wanna i cała armatura. Dodatkowo doczyszczenie wszelkiego rodzju drobiazgów takich jak wieszaczki, półeczki itp.
  4. Kuchnia. Najczęściej spotykamy zabudowę kuchni na wymiar i w związku z tym mamy do czyszczenia dużo wiórów, pyłu i kurzu po cięciu i innych pozostałości.
  5. Drzwi, futryny, klamki i zawiasy. Poodkurzanie, przetarcie i wyczyszczenie do momentu usunięcia całości zabrudzeń.
  6. Okna po remoncie zawsze są silnie zabrudzone nie tylko kurzem ale również tynkiem, cementem, gładzią. Bardzo często również pozostałościami po foliach czy klejach z foli.

Czym czyścimy?

  • odpowiednio dobrana chemia, inna do WC inna do posadzek i jeszcze inna do płytek
  • parownicą! czyli najbezpieczniejszym, skutecznym i posiadającym właściwości antybakteryjne środkiem czyszczącym.
  • mopami
  • odkurzaczami z trzepakami filtrów

USŁUGI DODATKOWE:

  • ozonowanie lodówki
  • czyszczenie parownicą piecyka
  • czyszczenie/prania kanapy, materaca
  • ciśnieniowe mycie tarasów, balkonów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *