Najlepsze płytki łazienkowe


Szukasz płytek do łazienki i nie wiesz, na jaki rozmiar się zdecydować? Część osób doradza Ci małe płytki do małej łazienki, inni polecają duże, które optycznie ją powiększą. Każda z tych grup ma swoje racje. My dodamy coś jeszcze, kupując płytki, warto wybierać taki rozmiar, który pozwoli uniknąć docinania płytek w rogach pomieszczeń lub przy sprzętach sanitarnych. Im mniej docinania płytek, tym estetyczniejszy wygląd całego pomieszczenia i szybsza praca.

Płytki stonowane czy dekoracyjne?

Projektanci wnętrz są jednomyślni. Do małych łazienek warto wybierać płytki o prostym wyglądzie i jednolitym kolorze. Pozwala to uspokoić niewielką przestrzeń, nadając jej ładu i harmonii. Natomiast do większych łazienek śmiało można wybierać płytki dekoracyjne, z różnymi motywami. Ich obecność ożywi pomieszczenie i przełamie ewentualną monotonię.

Bezpieczne i wygodne płytki gresowe

Spośród wielu rodzajów płytek ceramicznych, do łazienki najlepiej jest wybierać płytki gresowe. Gres ma wiele zalet, co pozwoli Ci docenić ich obecność w łazience. Przede wszystkim charakteryzują się minimalną nasiąkliwością wody. Idealnie zatem nadają się do ułożenia wewnątrz kabin natryskowych. Szkliwiony gres jest również bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Zmywanie z niego osadów mydlanych nie sprawia najmniejszych problemów. Nie sposób również zapomnieć o tym, że płytki gresowe można kupić jako płytki rektyfikowane, ze szlifowanymi krawędziami. Dzięki temu każda z nich ma identyczny wymiar.

Płytki imitujące różne materiały

Od pewnego czasu, w ofertach wielu producentów pojawiły się płytki ceramiczne, skutecznie imitujące najróżniejsze materiały: szkło, metal i drewno. Płytki tego typu są alternatywą dla oryginalnych podłóg z drewna egzotycznego. Są one bardzo kosztowne w zakupie i ułożeniu, dlatego wiele osób decyduje się zastąpić je płytkami ceramicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *