Osuszanie domów, mieszkań

Jak osuszacz kondensacyjny może pomóc w naprawie szkód spowodowanych przez wodę?
Po usunięciu wody powodziowej ściany i podłoga Twojego domu mogą wyglądać na wysuszone. Ten wygląd nie powinien Cię przekonywać, że Twój dom jest teraz suchy. Płyty gipsowo-kartonowe i drewno są porowate, dlatego zatrzymują dużo wody. Ta retencja wody może spowodować uszkodzenie drewna lub pleśń.
Możesz użyć osuszacza, aby usunąć wodę zatrzymaną przez konstrukcje domów. Osuszacz może również pomóc usunąć trudno dostępną wodę lub wilgoć. Jest to niezbędne narzędzie, które pomaga zapobiegać wtórnym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. Takie uszkodzenia obejmują wypaczanie i gnicie podłogi, ścian i mebli.
Woda powodziowa wpływa również na poziom wilgotności w Twoim domu. Sprawiają, że powietrze w Twoim domu jest bardzo wilgotne. Możesz użyć osuszacza, aby kontrolować poziom wilgotności w swoim domu. Pomoże Ci obniżyć poziom wilgotności do 40-50%. Należy pamiętać, że poziom wyższy niż 50% spowoduje rozwój pleśni. A poziom poniżej 30% doprowadzi do zniszczenia strukturalnego.


Czy osuszacz jest bardziej pomocny niż zwykły wentylator?
Zaletą osuszacza kondensacyjnego w porównaniu z wentylatorem jest to, że usuwa wilgoć i gromadzi ją w pojemniku i nie powoduje jej cyrkulacji. W rzeczywistości działa najlepiej w zamkniętym systemie. W przeciwieństwie do tego wentylator wymaga dużej cyrkulacji powietrza. Dlatego nie korzystaj z wygody swojego fana. Konieczne jest posiadanie osuszacza. Oto kilka wskazówek, jak używać osuszacza.

Wskazówki dotyczące wynajmu i użytkowania osuszacza kondensacyjnego

 1. Wybierz odpowiedni rozmiar osuszacza do swojego domu
  Wielkość zakupionego osuszacza zależy od wielkości Twojego domu. Weź długość swojego pokoju i dopasuj go do odpowiedniego rozmiaru urządzenia. Sprzedawca może pomóc w określeniu odpowiedniego rozmiaru osuszacza.
 2. Wybierz odpowiednią wydajność osuszacza
  Urządzenia te są również klasyfikowane według ilości wilgoci w danym pomieszczeniu. Im wyższa zawartość wilgoci, tym większy powinien być osuszacz. Poziom wilgoci mierzy się w litrach wody, którą można usunąć w ciągu 24 godzin. Na przykład pomieszczenie o powierzchni 500 stóp kwadratowych wymagałoby osuszacza 40-45 litrów.
 3. Użyj dużego osuszacza powietrza w dużym pomieszczeniu
  Większy osuszacz może potencjalnie szybciej odprowadzać wilgoć. Dlatego idealnie nadaje się do osuszania dużego domu. Mądrze zauważ, że większy gadżet jest droższy w zakupie i obsłudze. Ponosi więcej kosztów ogólnych, ponieważ zużywa więcej energii elektrycznej.
 4. Użyj specjalnego osuszacza do unikalnych obszarów
  Istnieją specjalne osuszacze stworzone dla takich miejsc jak basen, spa czy magazyn. Niektóre z tych pomieszczeń wymagają osuszacza o niskiej wilgotności. Skonsultuj się ze sprzedawcą w celu określenia najlepszego gadżetu odpowiedniego dla Twojej lokalizacji.
 5. Wynajmij osuszacz kondensacyjny
  Przenośny osuszacz umożliwia manewrowanie w wielu pomieszczeniach i pomiędzy nimi. Często mają kółka u podstawy, są lekkie i wygodne w przenoszeniu. Przenośny osuszacz powietrza jest tym bardziej niezawodny.
 6. Wybierz maszynę z najlepszymi potrzebnymi funkcjami
  Nowoczesne maszyny są wyposażone w różnorodne funkcje i ustawienia. Im więcej elementów, tym wyższa cena. Oto kilka dostępnych funkcji.
  • Pojemnik zbiorczy: Niektóre osuszacze mają zbiornik zbiorczy. Można go łatwo zdjąć w celu usunięcia skroplonej wody. Kilka modeli wyłącza się automatycznie, gdy zbiornik jest pełny. Ta funkcja jest niezbędna przy zakupie osuszacza.
  • Funkcja automatycznego restartu: Niektóre maszyny automatycznie włączają się po przerwie w zasilaniu. Ten mechanizm umożliwia gadżetowi utrzymanie poprzedniego ustawienia po przywróceniu zasilania.
  • Higrostat: Ta funkcja odczytuje poziom wilgotności, aby umożliwić urządzeniu dostosowanie się do niezbędnych ustawień.
  Osuszacz pomoże przywrócić komfort w Twoim domu po zalaniu. Nie będziesz musiał martwić się problemami zdrowotnymi spowodowanymi przez powodzie. Nie będziesz też bać się nawracających powodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *