Porządki w kontenerach biurowych — nowa branża w usługach czyszczenia

Mycie biur, czyszczenie podłóg to tylko niektóre z miejsc gdzie usługi sprzątania się rozwijają. Coraz większa liczba budów oraz kontenerów biurowych sprawia, że coraz częściej dzwonią do nas osoby prowadzące budowy a poszukują firm do sprzątania kontenerów biurowych, mobilnych biur, biur koordynatorów projektów.

Doczyszczanie oraz regularne sprzątanie kontenerów budowlanych/ biurowych

Komfortowe zaplecze socjalne w przypadku inwestycji budowlanych wymagają aby zadbać o pracowników poprzez utrzymanie czystości w miejscu pracy.

Każda budowa wymaga dobrze przygotowanego zaplecza biurowo socjalnego. Biura, budki ochrony, WC i łazienki. Rynek inwestycji budowalnych z każdym rokiem się rozwija. Dlatego w sprzątaniu kontenerów jest nisza czyszczenia.

Jednak sprzątanie kontenerów to nie łatwa praca. Poprzez częste chodzenie po błocie, w kurzu i pyle brud jest wszechobecny przede wszystkim na podłogach. Często bardzo silnie zapuszczone WC i prysznice. Zatem praca przy utrzymaniu czystości kontenerów budowlanych wymaga ciągłej ciężkiej pracy. Wiele firm nie daje rady a co za tym idzie można dobrze zarobić.

Jednak czyszczenie biur jest znacznie przyjemniejszym zajęciem niż sprzątanie kontenerów dlatego trzeba wykazać się dużą odpornością.

Wycena sprzątania kontenerów?

Wizja lokalna jest wymagana. Najlepiej „wejść na budowę” w momencie kiedy kontenery są dostarczone na budowę. Jeśli już od jakiegoś czasu są użytkowane to znacznie utrudnia wycenę. Powierzchnie takich przenośnych biur nie są duże i zwykle jest to kilkadziesiąt do 200 m2.

Kontener biurowy o powierzchni 70m2.

  • biuro
  • WC
  • łaźnia
  • pokój konferencyjny

Pierwsze sprzątanie to zawsze wyzwanie i zajmuje znacznie dłużej. W przypadku 70m2 może to być nawet 10h pracy 1 osoby lub 3h dla 3 osób.
Kolejne sprzątanie to już 1/3 czyli 3h pracy dla 1 osoby.
Kontenery są sprzątanie 2 x w tygodniu.

Usługę wyceniliśmy na kwotę 2 000 zł netto za 8 cykli. Jest to minimalna kwota, za którą opłaca się wykonywać tę usługę. Po odliczeniu podatku, paliwa i pracownika zarabiamy na tym zleceniu 600 zł w skali miesiąca.

Jednak jeśli mamy 10 takich kontenerów to zarobek w skali miesiąca może już wynosić 6 000 zł.

Dlaczego warto zacząć od sprzątania kontenerów biurowych?

Taka praca solidnie wykonana otwiera możliwość do wejścia na budowę, wykonania sprzątania po budowlanego obiektu. Doczyszczenia posadzek, sprzątania biur w dalszej przyszłości. Zatem jest o co walczyć.