Mycie dachów, czyszczenie dachówki.

Czyszczenie dachu może być ostatnią rzeczą, o której myślisz, jeśli chodzi o konserwację dachu. Ale jeśli nie wiesz, jest to jedno z głównych zadań, których nie możesz brać za pewnik.

Pamiętaj, że twój dach to ogromna inwestycja. Chroni całą rodzinę przed szkodliwą pogodą i zapewnia wszystkim komfort w środku.

Możesz przedłużyć żywotność swojego dachu. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że jest wolny od sadzy, brudu, roślin i innych obiektów, które osłabiają jego materiał.

W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o czyszczeniu dachu. Dowiedz się, dlaczego warto to robić, jak często to robić i jak najlepiej utrzymać dach w czystości.

Zaczynajmy,?
4 powody, dla których czyszczenie dachu jest ważne

  1. Przedłuża żywotność dachu

Wilgoć i bakterie, które rozwijają się na dachu, powodują jego niszczenie i krótszą żywotność. Wielu właścicieli domów uważa, że nic nie mogą zrobić z czarnymi smugami na dachu. Wymieniają je, gdy ich dach po prostu wymaga czyszczenia.

To, co dzieje się z twoimi pokryciami dachowymi, gdy ich nie konserwujesz, to jego niszczenie. Jeśli nie wiesz, algi i mech zjadają wapienne wypełniacze w twoich gontach.

Jak tylko znajdziesz wzrost roślin, zadzwoń do zaufanego wykonawcy zajmującego się myciem dachów.

  1. Nadaje Twojemu dachowi zupełnie nowy wygląd

Plamy glonów i mchów na dachu nie tylko szkodzą, ale wyglądają nieestetycznie. Jest to szczególnie ważne, jeśli twój system dachowy ma jasny kolor. Przestań pozwalać, by Twój dom wyglądał okropnie.

Czyszczenie dachu nada Twojemu domowi zupełnie nowy wygląd. Nie popełnij błędu przedwczesnego zakupu zupełnie nowego dachu. Jeśli chcesz, aby znów było pięknie, skontaktuj się z dekarzami, którzy oferują usługi czyszczenia dachu.

Ci fachowcy zadbają o to, aby Twoje gonty dachowe odzyskały swój pierwotny kolor i piękno.

  1. Zapobiega inwazjom szkodników

Stos materiałów organicznych na dachu czyni go atrakcją dla ptaków i owadów. Te szkodniki wykorzystują glony jako miejsce lęgowe. Mało tego, ptaki będą dziobać powierzchnię Twojego dachu. Zostawią zadrapania i dziury.

Gdy wilgoć i woda dostaną się do domu przez uszkodzone gonty, wpłynie to również na wnętrze domu. Pleśń, która rozwija się na twoim dachu, rozprzestrzenia się w twoim domu i powoduje alergie i inne problemy zdrowotne.

Ponadto pleśń w pomieszczeniach niszczy drewniane meble. Kiedy to zgnije, ponownie przyciągnie owady, takie jak karaluchy i chrząszcze.

  1. Większa oszczędność energii

Czy zauważasz rosnące rachunki za media i temperaturę w domu? Dachy powinny normalnie odbijać promienie słoneczne. Jednak wzrost glonów na dachu zakłóca tę ważną funkcję.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, glony i mech żerują na gontach, zmniejszając ich skuteczność. Większość właścicieli domów nie zdaje sobie z tego sprawy, ale materiał organiczny na ich dachach jest powodem wzrostu rachunków za energię.

Czyszczenie dachu zwiększa współczynnik odbicia światła słonecznego dachu. Możesz być pewien, że Twoja rodzina poczuje się bardziej komfortowo i będzie cieszyć się większymi oszczędnościami.
Jaka jest najlepsza pora roku na czyszczenie dachu
Teraz, gdy znasz już zalety czyszczenia dachu w swoim domu, możesz się zastanawiać, czy Twój dach powinien być czyszczony.

Wystarczy wizualnie obejrzeć dach, aby wiedzieć, że nadszedł czas na konserwację. Czy widzisz wzrost mchu? Czarne smugi? Liście, gałęzie i inne śmieci? Ptaki na nim?

W idealnej sytuacji raz w roku należy czyścić dach. Jeśli jednak masz nowo położone pokrycie dachowe, będzie ono wymagało rzadszego czyszczenia – co dwa lata.

Najlepiej byłoby wykonać to zadanie konserwacyjne w miesiącach letnich. Dzięki temu dach będzie wystarczająco nasłoneczniony, a powierzchnia dachu będzie sucha i bezpieczniejsza do chodzenia. Chodzenie po dachu jest bardzo niebezpieczne. Sucha powierzchnia zapobiega poślizgnięciom i upadkom.


Porady dotyczące czyszczenia dachów dla właścicieli domów

Do czyszczenia dachu potrzebne są odpowiednie warunki pogodowe, odpowiednie środki czyszczące i odpowiednie techniki.

Odradzamy samodzielne wykonywanie tego zadania, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

Narzędzia/materiały, których potrzebujesz jeśli chcesz sam wymyć dach

 Drabina
 Myjka ciśnieniowa
 Profesjonalny środek do czyszczenia dachów (środek czyszczący)
 Farby, podkłady i uszczelniacze
 Pełna uprząż bezpieczeństwa

Mycie ciśnieniowe vs. mycie bez użycia myjki

Istnieją dwie główne metody czyszczenia dachu, a mianowicie: mycie ciśnieniowe i delikatne mycie chemiczne. W myciu ciśnieniowym woda pod wysokim ciśnieniem jest używana do usuwania mchu, plam, brudu i brudu. Z drugiej strony mycie miękkie lub „pranie chemiczne” stosuje się w przypadku delikatniejszych pokryć dachowych, takich jak gonty.

Czyść jedną sekcję na raz

Najlepiej czyścić dach partiami. Podziel swój dach na mniejsze obszary i skup się na jednej sekcji na raz. To nie tylko zapewni, że poradzisz sobie ze wszystkimi obszarami dachu, ale także da części wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie. Musisz mieć suchy obszar stać podczas sprzątania.

Podsumowanie mycia dachów

Czyszczenie dachu zawsze musi być częścią prac konserwacyjnych w domu. Przynosi korzyści Twojemu domowi, zapewniając mu bezpieczeństwo i piękny wygląd.

Najlepszą rzeczą do zrobienia, aby zapewnić doskonałą pracę czyszczenia dachu i uzyskać najlepsze wyniki, jest zatrudnienie profesjonalnych dekarzy. Znają odpowiednie środki czyszczące do użycia i właściwe techniki czyszczenia, aby zachować żywotność dachu.