Jak usunąć farbę z płytek czy innych powierzchni – sprzątanie po remoncie Katowice

Jak usunąć farbę z płytek czy innych powierzchni?

Po każdym nawet najbardziej profesjonalnie przeprowadzonym remoncie należy wykonać generalne sprzątanie. Jeśli chcemy wykonać je samodzielnie to najlepiej przygotować się w odpowiednie narzędzia i wykonać czyszczenie w odpowiedni sposób. Dzięki temu czyszczenie zostanie przeprowadzone szybko oraz skutecznie, bez zniszczeń!Jeśli farba pozostała na płytkach na podłodze to najlepiej przeprowadzić proces gruntownego doczyszczania posadzki. Urządzania takie jak szorowarka, odkurzacz wodny oraz odpowiednią chemię można wynająć w wypożyczalni RentTools.pl lub… no właśnie nie ma alternatywy dla szybkiego skutecznego przeprowadzenia procesu czyszczenia posadzki. Chyba że chcemy robić to długo ręcznie na kolanach… Dokładny proces czyszczenia można zobaczyć tutaj.

Na początku rozlewamy chemię, potem przeprowadzamy proces szorowania maszynowego, co pozwoli na rozpuszczenie kleju, farb oraz innych pozostałości. Miejscowe przeszorowanie ręcznym padem może okazać się wymagane.

Najważniejsze to zebrać jak najwięcej do odkurzacza wodnego i przeprowadzić proces dogłębnego płukania powierzchni! Bez tego podłoga będzie znacznie szybciej ulegała zabrudzeniu.

W przypadku konieczności usunięcie kleju z płytek na ścianach proces należy przeprowadzić ręcznie albo przy pomocy:

  • pacy ręcznej
  • skrobaka do szyb

Skrobak stosujemy na powierzchniach gładkich a pacę ręczna na powierzchniach chropowatych. Wszystkie narzędzia można wypożyczyć w wypożyczalni narzędzi czyszczących RentTools.pl oraz można również nabyć odpowiednie środki stripujące.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *