Kafelki bez smug, jak czyścić kafelki i fugi po remoncie?

Od wielu już lat zajmujemy się świadczeniem usług czyszczenia posadzek, płytek, całych domów oraz mieszkań po remontach, przebudowach oraz innych pracach, które zazwyczaj pozostawią po sobie wiele pyłu, kurzu oraz innych pozostałości poremontowych.

Czyścić można ręcznie metodami powolnymi lub zaufać fachowcom i wybrać skuteczne oraz szybkie metody czyszczenia. Z racji naszego doświadczenia oraz posiadanego parku maszyn czyszczących w naszej wypożyczalni każdy nasz klient ma dowolność:

  • może zamówić usługę czyszczenia
  • może jednocześnie zarezerwować maszyny i samodzielnie przeprowadzić proces czyszczenia.

Ale jak bezsmugowo wyczyścić płytki, jak pozbyć się resztek fug z płytek po remoncie?

Czyszczenie należy wykonać korzystając z odpowiednich środków czystości, w przypadku zabrudzeń poremontowych korzystamy z środków kwaśnych, które znakomicie w połączeniu z zastosowaniem szorowarki jednotarczowej usuną każde zabrudzenie. Na początku należy usunąć wszystkie meble i przygotować powierzchnie do czyszczenia. Mopem nanieść małą warstwę silnie skoncentrowanego środka a następnie rozpocząć proces szorowania szorowarką jednotarczową, która z racji swoich rozmiarów doskonale sprawdzi się w większości ciasnych jak i dużych powierzchniach do 300-500 m2.

Następnie rozpuszczony brud należy zebrać przy pomocy odkurzacza piorącego – jest to sposób dający najlepsze rezultaty i szybkość czyszczenia.

Następnie należy przeprowadzić proces płukania czystą wodą w celu wypłukania resztek chemii oraz brudu. PO wylaniu wody zbieramy ją ponownie odkurzaczem piorącym.

Ostatnimi elementami czyszczenia, które zapewniają bezsmugowe, lśniące płytki w salonie jest przemycie mopem podłogi z wykorzystaniem środka kwaśnego, przystosowanego do pobudowlanego czyszczenia posadzek. Taki środek szybko odparuje i pozostawi powierzchnię w idealnie lśniącym stanie.

Tutaj proces został pokazany w całości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *