Korzyści z płytek ceramicznych w salonie

Korzyści z płytek ceramicznych w salonie

Salon wydaje Ci się miejscem, w którym najbardziej pasuje parkiet drewniany lub panele? Trzeba przyznać że drewno na podłodze ma swój urok, szczególnie w pomieszczeniach w stylu rustykalny, i klasycznym. Nie oznacza to jednak, że drewniane podłogi nie mają alternatywy. Mają. Jedną z nich są podłogi z płytek ceramicznych i gresowych. Tylko pozornie wydają się zimne i nieprzystępne. W rzeczywistości są pełne zalet, które chcemy Wam tutaj przedstawiać.

Duża wytrzymałość gresu

W odróżnieniu od podłóg drewnianych, płytki gresowe o wysokim stopniu ścieralności są bardzo wytrzymałe. Przykładem są płytki gresowe szkliwione lub polerowane. Właśnie ten rodzaj płytek układany jest w korytarzach i hallach biurowców, centrów handlowych i hoteli. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo odporny na ścieranie i zarysowania. Uszkodzenia mechaniczne to największe zagrożenie dla podłóg także w domach i mieszkaniach. Wybierając gres, oszczędzasz sobie późniejszych problemów z częściową naprawą lub renowacją zniszczonych podłóg.

Prosta konserwacja

Podłogi drewniane wymagają regularnej konserwacji i odświeżania zewnętrznej powłoki lakierniczej. Gres lub płytki ceramiczne są fabrycznie zabezpieczone przed chłonięciem wilgoci i odbarwianiem się. Warstwa szkliwa doskonale chroni wnętrze płytek, gwarantując proste i wygodne utrzymanie ich w czystości.

Ogrzewanie podłogowe

Ta metoda ogrzewania budynków ma wiele zalet i gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Wymaga jednak wybrania odpowiednich materiałów, z których zostanie wykonana podłoga. Ceramiczne i gresowe płytki bardzo dobrze nadają się do tego celu. W dużym stopniu akumulują ciepło, zapewniając jego powolne oddawanie nawet po wyłączeniu ogrzewania. W odróżnieniu od drewna, nie grozi im nadmierne wysychanie i zmiana objętości pod wpływem temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *